Årsbästa för Iggesunds SK 2016 utomhus
Årsbästa 60m
Tid Namn
10,70
Alva Jacobsson
-05
Strands Ungdomsspel
Hudiksvall 160820
11,23
Alva Selin
-07
Strands
Ungdomsspel
Hudiksvall 160820
Årsbästa 80m
Tid Namn
10,70
Lina Arousell
-02
Bauhausgalan
Stockholm 160618
12,72
Danait Lemlemu
-01
Fortum-Spelen
Bollnäs 160709
12,77
Sabina
Sundström -02
Norrländska Mästerskapen Krokom 160903-04
12,94
Sigrid
Sundström -02
Norrländska Mästerskapen Krokom 160903-04
13,10
Mira Åslin
-02
Hälsingeserien
Söderhamn 160606
Årsbästa 200m
Tid Namn
28,07
Lina Arousell
-02
Fortum-Spelen
Bollnäs
160709
Årsbästa 300m
Tid Namn
44,18
Lina Arousell
-02
Bauhausgalan
Stockholm 160619
Årsbästa 1 500m
Tid Namn
Årsbästa 2 000m
Tid Namn
Årsbästa 3 000m
Tid Namn
12,26,21
Linnea Nilsson
-89
Löparserien
Hudiksvall 160511
Årsbästa 80 mh 76,2 cm
Tid Namn
12,70
Lina
Arousell
-02
Gefle Hof spelen
Gävle 160716
Årsbästa 300 mh 76 cm
Tid Namn
50,23
Lina Arousell -02
Hälsingeserien
Söderhamn 160606
Årsbästa Längd
Längd Namn
4,60 Lina Arousell
-02
Uppsalaspelen
Uppsala 160612
4,27
Danait Lemlemu -01
Norrländska Mästerskapen Krokom 160903-04
3,74
Sigrid Sundström -02
Strands Ungdomsspel Hudiksvall 160820
3,45
Sabina
Sundström -02
Norrländska Mästerskapen Krokom 160903-04
3,27
Alva Jacobsson -05
Niklas
Minne
Söderhamn
160514
3,16
Mira Åslin -02
Strands Ungdomsspel Hudiksvall 160820
3,14
Alva Jacobsson -05
Strands Ungdomsspel
Hudiksvall 160820
2,89
Alva Selin -07
Strands Ungdomsspel Hudiksvall 160820
Årsbästa Tresteg
Längd Namn
7,78
Danait Lemlemu -01
Hälsingeserien
Söderhamn 160606
7,58
Sabina Sundström -02
Norrländska Mästerskapen Krokom 160903-04
7,27
Sigrid Sundström -02
Hälsingeserien
Söderhamn 160606
6,69
Mira Åslin -02
Hälsingeserien
Söderhamn 160606
Årsbästa Höjd
Höjd Namn
1,43
Lina Arousell -02
Hälsingeserien
Bollnäs 160906
1,25
Sabina
Sundström -02
Fortum-Spelen
Bollnäs 160709
1,10
Alva Jacobsson -05
Strands
Ungdomsspel
Hudiksvall 160820
1,10
Wilma Lundell -02
Guldjakt
Iggesund 160602
0,85
Mira Åslin -02
Guldjakt
Iggesund 160602
0,85
Sigrid Sundström -02
Guldjakt
Iggesund 160602
0,85
Danait Lemlemu -01
Guldjakt
Iggesund 160602
Årsbästa Kula 2kg
Längd Namn
8,44
Sigrid Sundström -02
Guldjakt
Iggesund 160602
6,78
Alva Jacobsson -05
Niklas
Minne
Söderhamn
160514
6,21
Sabina Sundström -02
Guldjakt
Iggesund 160602
6,21
Alva Jacobsson -05
Strands Ungdomsspel
Hudiksvall 160820
5,11
Danait Lemlemu -01
Guldjakt
Iggesund 160602
5,06
Wilma Lundell
-02
Guldjakt
Iggesund 160602
4,25
Mira Åslin -02
Guldjakt
Iggesund 160602
3,79
Alva Selin -07
Strands Ungdomsspel
Hudiksvall 160820
Årsbästa Kula 3kg
Längd Namn
11,05
Lina Arousell
-02
NU-spelen
Timrå 160813
6,81
Sigrid
Sundström -02
Fortum-Spelen
Bollnäs
160709
6,21
Danait Lemlemu -01
Norrländska
Mästerskapen Krokom 160903-04
4,48
Sabina Sundström -02
Fortum-Spelen
Bollnäs 160709
Årsbästa Spjut 500g
Längd Namn
17,34
Danait Lemlemu
-01
Norrländska Mästerskapen Krokom 160903-04
10,31
Sigrid
Sundström -02
Hälsingeserien
Söderhamn 160606
8,94
Sabina Sundström -02
Hälsingeserien
Söderhamn 160606
6,14
Mira Åslin -02
Hälsingeserien
Söderhamn 160606
Årsbästa Diskus 0,6kg
Längd Namn
Årsbästa Diskus 0,75kg
Längd Namn
31,99
Lina Arousell
-02
Hälsingesreien
Hudiksvall 160621
16,38 Danait Lemlemu
-01
Norrländska Mästerskapen Krokom 160903-04
Årsbästa Diskus 1,0kg
Längd Namn
26,88
Lina Arousell
-02
Hälsingesreien
Ljusdal 160823
Årsbästa Slägga 3kg
Längd Namn
39,92
Lina Arousell -02
Gefle Hof spelen Gävle 160716
22,94
Sigrid Sundström -02
Norrländska Mästerskapen Krokom 160903-04
15,55
Danait Lemlemu -01
Fortum-Spelen
Bollnäs 160709
Årsbästa Slägga 4kg
Längd Namn
48,19
Rebecka Samuelsson -98
Gefle Hof
spelen
Gävle 160716
Årsbästa Vikt
7,26kg
Längd Namn
11,22 Lina Arousell
-02
Hälsingesreien
Ljusdal 160823
Nerfboll
Längd Namn
19,33
Alva Jacobsson -05
Strands Ungdomsspel
Hudiksvall 160820
Årsbästa Liten Boll
Längd Namn
9,79
Alva Selin -07
Niklas Minne
Söderhamn 160514